Blog

Ankastre Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Evinize küçük bir ürün alsanız bile inceliyor ve bu doğrultuda karar veriyorsunuz, değil mi? Son derece haklısınız! Yeni beyaz eşya alırken de ince eleyip sık dokumak hakkınız! Peki, ankastre seçerken nelere dikkat etmeli?

  • Ankastre beyaz eşya yerleştirilmesi için açılan yuvanın ölçülerini alarak bu doğrultuda ürün satın almalısınız.
  • İhtiyacınızı karşılayabilecek beyaz eşya kapasitesini tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Çünkü ölçüleri aynı olsa da kapasiteleri ya da iç hacimleri farklı ürünler olabiliyor.
  • Seçtiğiniz ankastrenin mutfakta bütünlük sağlayabilmesi için aynı renge sahip ürünler seçmeli, yani tüm ürünleri aynı renkte olan bir set oluşturmalısınız.
  • Doğayı korumak ve bütçenize katkı sağlamak için alacağınız ürünlerin hangi enerji sınıfına dâhil olduğunu incelemelisiniz.
  • Ocağınızın gazlı mı, elektrikli mi; bulaşık makinenizin tam ankastre mi, yarı ankastre mi olması gerektiğine karar vermelisiniz. Gazlı ocaklar, çoğu ailenin evinde bulunan bir ürün olsa bile elektrikli ocakların kullanımının da gitgide arttığını unutmamalısınız. Temizliği oldukça kolay olan elektrikli ocakların kullanım kolaylığı sağladığını da belirtelim. Peki, tam ankastre bulaşık makinesi ile yarı ankastre bulaşık makinesi arasındaki fark nedir? Tam ankastre bulaşık makinesinin kontrol paneli önde değil kapağın üzerindedir. Yani ilk bakışta makine, bir mutfak dolabı gibi görünebilir. Yarı ankastre bulaşık makinesinin kontrol paneli ise kapağın ön kısmında bulunur ve kapağın alt kısmı dolap gibi görünür. Diğer bir deyişle tam ankastre bulaşık makinesi, mutfağınızla daha bütünleşik bir görünüm oluşturur.
  • Yukarıda sıraladığımız önemli detayların yanı sıra ankastre seçimi sırasında, beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gereken noktaları değerlendirmelisiniz.

Mutfağınızda ya da banyonuzda ankastre ürünlere yer verip alanda bütünlük sağlamak güzel fikir!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir